K tomu, abychom naše hospodaření realizovali v požadované kvalitě, množství, ekonomické efektivnosti a citlivosti k životnímu prostředí, je zapotřebí propojit mnoho faktorů, které do vlastní výroby zasahují. Když si nyní odmyslíme vliv počasí, prostředí, ekonomiky tržního hospodářství a lidské práce, tak nám stále zbývá poměrně významný prostor pro vliv zemědělské mechanizace a různých systémů technologických zařízení, které celou naši výrobu ovlivňují.

Snažíme se držet krok s moderními technologiemi a podle toho se také řídí nákup zemědělské techniky. Pro provoz podniku je určeno více než 20 traktorů, od výkonných traktorů značky CASE, STEYR, MASSEY FERGUSON, JOHN DEERE, až po malé - ZETOR 5211.

Stroje pro zpracování půdy představují obracecí pluhy KVERNELAND, podmítače radličkové a diskové HORSCH a LEMKEN, smyky od firmy N.O.P.O.Z.M. Slatiňany - vše s různými záběry. Setí zajišťují dva secí stroje HORSCH PRONTO, každý se záběrem 6 metrů. Výživu rostlin zajišťují rozmetadla statkových hnojiv SAMSON a RMA, rozmetadla průmyslových hnojiv VICON a aplikátory tekutých statkových hnojiv ANNABURGER A MEPROZET.

Pro chemickou ochranu rostlin slouží samochodný postřikovač AMAZONE PANTERA a tažený postřikovač HORSCH LEEB - oba dva stroje se záběrem 30 metrů.

Obiloviny, olejniny a semenné trávy sklízíme pomocí sklízecích mlátiček CLAAS LEXION a CLAAS TUCANO. Ke sklizni pícnin máme k dispozici kompletní sklizňovou linku od sečení až po manipulaci ve skladech píce, která je složena z mechanizace značek PÖTTINGER, KRONE a řezačky CLAAS JAGUAR.

Manipulační technika je zastoupena stroji značky JCB - manipulátory a kloubové nakladače různých velikostí.

Přeprava materiálů je realizována pomocí traktorů v kombinaci s dopravní technikou různých značek a nově také tahačem MAN.

Snažíme se postupně obnovovat a modernizovat výše uvedené mechanizační techniky.

Poskytujeme drobné služby v oblasti oprav a údržby mechanizace, práci autojeřábem AD 080 a nákladní dopravu. V případě zájmu kontaktujte vedoucího oddělení mechanizace a na požádání Vám zašleme ceník poskytovaných služeb.

[Kontakt]